ČLÁNKY O HS

Většinu života ho provází bolesti a hnisavé boule, diagnózu se dozvěděl po 27 letech

Šestačtyřicetiletý Martin žije se vzácnou chronickou zánětlivou nemocí kůže tzv. hidradenitidou 28 let. První příznaky se u něj objevily již v osmnácti. Lékařům trvalo ale dlouhých 27 let, než stanovili správnou diagnózu. Do té doby prodělal muž hned několik chirurgických zákroků, úleva ale nikdy netrvala příliš dlouho. Vyhledal tak i pomoc několika léčitelů, ale vždy s nulovým výsledkem.

Více zde: novinky.cz

Hidradenitis suppurativa – bolestivé kožní onemocnění, o kterém jste možná ještě neslyšeli

Hidradenitis suppurativa (HS), odborníky označována také jako acne inversa, je poměrně málo známé chronické autoimunitní onemocnění kůže, projevující se nepříjemným a bolestivým zánětem v oblasti paží, třísel nebo pod prsy. Odhaduje se, že celosvětově trpí touto chorobou minimálně 1 % dospělé populace. Přesný výskyt není znám, protože mnoho pacientů se stydí o příznacích nemoci mluvit a zdráhá se vyhledat odbornou pomoc.

Více zde: ŽENA-IN.cz

Web informuje o málo známé kožní nemoci, má ji asi jedno procento lidí

Praha - Asi jedno procent dospělých trpí málo známou chronickou kožní nemocí, která pro svůj vzhled bývá zaměňována s infekcí. Laická veřejnost ji přičítá nedostatečné hygieně, jde ale o autoimunitní onemocnění.

Více zde: denik.cz

Kožní onemocnění, o kterém jste neslyšeli

Víte, co to je hidradenitis suppurativa (HS)? Pokud ne, pak nejste sami…

Více zde: Právo, 27. června 2016

Hidradenitida – poměrně běžná, ale často zaměňovaná nemoc, kterou v Česku trpí 100 tisíc lidí

Odhalení nemoci a správná léčba může trvat i několik let.

Více zde: reportáž České televize, 1. 10. 2016

Hidradenitidou trpí od 18, hnisavé a krvácející boule má po celém těle

Zdálo by se, že seznam chorob, jimiž trpíme, je už dostatečně dlouhý. Ale zřejmě není, protože se stále rozšiřuje o další, z nichž mnohé neumíme vyléčit.

Více zde: idnes.cz